Лента новостей «Проскуровский телеграфъ»

Новости сообщаем вместе!

Comments: 9
  • #9

    СИМВОЛ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ЧЕКАЄ НА ОБГОВОРЕННЯ (Saturday, 05 July 2008 20:16)

    Проект публічного прийняття символу міста Хмельницького, запропонований товариством корінних хмельничан "Проскурів" направлено в редакцію газети "Проскурів" - така відповідь надійшла з міського виконавчого комітету. Метою цього проекту є визначення пам'ятки, яка б символізувала Хмельницький у сфері культури і туризму.

    Подібні символи існують у багатьох інших містах: ратуша у Львові, адміралтейський човник у С.-Петербурзі, "Старий Томас" у Таллінні. Цей проект вносився ще п'ять років тому, однак тоді не привернув уваги міської влади.

  • #8

    З "ПОДІЛЛЯ" ПІШОВ ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР (Tuesday, 01 July 2008 18:51)

    Заступник міського голови Віктор Байдич підтвердив. що останній "акорд" Богдана блавацького таки стався, і тренер комунальної команди "Поділля", відпрацювавши за контрактом лише рік замість трьох, пішов до сусідів у "Ниву-Світанок". "Мабуть, йому зробили кращу пропозицію" - сказав він. До того ж пропозиція чи то в матеріальних умовах, чи то у перспективах розвитку команди виявилася настільки кращою, що з верхом перекриває неустойку, яку доведеться сплатити на користь "Поділля".

  • #7

    ТЕПЕРЬ ДОРОЖАЕТ ВОДА (Tuesday, 01 July 2008 18:43)

    С 1 июля в Хмельницком дорожает вода. Вместо 2,57 гривень за кубометр будем платить по 3,42 гривень за кубометр. Подорожание составляет 1,33 раза. Подъем тарифов опять опережает рост заработной платы. Беднеем, а нам пофиг. У интеллигентных людей не в деньгах счастье :)))))))))

  • #6

    НА "ТУЧУ" В КАЧЕСТВЕ... ТУРИЗМА (Monday, 30 June 2008 16:09)

    Тем, кто отдыхают или лечатся на знаменитом курорте "Моршин" (Стрыйский район Львовской области), поездку в Хмельницкий на вещевой рынок предлагают в качестве туристического маршрута выходного дня. Местные туристические агенты продают поездки на нашу "тучу" наравне с поездками в старинные замки Карпат и Закарпатья, к горному озеру Синевир, в вечерний Львов с посещением оперного театра, к скале Олексы Довбуша, в усадьбу Ивана Франка.

  • #5

    ТОРГІВЛІ НА ПЕРЕЇЗДІ СКОРО НЕ БУДЕ (Sunday, 29 June 2008 20:29)

    За інформацією з Жмеринки, керівництво місцевої дистанції Південно-Західної залізниці має намір незабаром ліквідувати залізничну платформу "Кам'янецький переїзд".

    Це матиме два наслідки. По-перше, дачники муситимуть добиратися електричками через дві станції: Хмельницький вокзал та Гречани. По-друге, тітоньки з найближчих сіл, які приїздять з домашнім товаром, щоб швидко спродатися, щось купити та поїхати додому, будуть їздити до вокзалу і спробують торгувати там. А популярність ринку "Ранковий", яка трималася саме завдяки цим тітонькам, неминуче буде занепадати.

  • #4

    ТЕЛЕФОНЫ ИЗЪЯЛИ НЕЗАКОННО (Sunday, 29 June 2008 15:17)

    Сотрудники милиции в Хмельницкой области незаконно изъяли партию мобильных телефонов у предпринимателей. Об этом во время пресс-конференции сообщила пресс-секретарь СБУ Марина Остапенко.

    По данным СБУ, исполняющий обязанности начальника одного из милицейских подраздерений Хмельницкого требовал от предпринимателей 1,5 тыс. долл. за «возвращение» телефонов.


    Другой задержанный милиционер – участковый инспектор,который за взятку обещал гражданину не возбуждать против него уголовное дело. Свою «лояльность» старший лейтенант тоже оценил в 1,5 тыс. долл.

    Милиционеры уволены из органов. В обоих случаях возбуждены уголовные дела по ч. 2 ст. 368 УКУ. Обвиняемые находятся в следственном изоляторе.

  • #3

    В РЕЙТИНГУ КРАЩИХ МІСТ ДЛЯ ЖИТТЯ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ - 15-Й (Sunday, 29 June 2008 15:11)

    За версією журналу "Фокус", який оцінював найкращі та найгірші для проживання міста України, Хмельницький опинився на 15-му місці з 55 кращих. Кам'янець-Подільський випередив нас на дві позиції за загальною оцінкою якості життя, а Нетішин виявився абсолютним лідером України по дешевизні житла (щоправда, за якістю життя місто сильно відстає).

    Абсолютними лідерами, де жити найкраще, названо Чернівці, Київ і Ялту. А серед областей найбільш привабливими для життя визнали Закарпатську, Хмельницьку і Полтавську.

  • #2

    МОСТИ БУДУВАТИ ТРЕБА, АЛЕ ЗАНАДТО ДОРОГО (Sunday, 29 June 2008 14:55)

    Техныко-економічне обгрунтування будівництва двох нових мостів через Південно-Західну залізницю представили представникам будівельних організацій міста у Хмельницькому міськвиконкомі.

    За новим генпланом необхідно пустити транспортний потік через місто зі сходу на захід по вулицям Чорновола-Толстого і з півночі на південь по вулиці Свободи, яку треба продовжити до вулиці Купріна. Однак цьому заважає залізниця. Міст з вулиці Грушевського частково вирішив проблему, але не повністю. Транспортний потік у Хмельницькому вже перевищив усі старі розрахункові норми. Крім того, усі залізничні переїзди дуде закрито, коли почнеться швидкісний рух залізницею.

    Необхідно побудувати два нових мости: один з вулиці Свободи до території військової частини, другий з Старокостянтинівського шосе до вулиці маршала Красовського. Однак вартість будівництва кожного з них (120-150 млн. грн.) є настільки високою, що місто з бюджетом 350 млн. грн. побудувати їх не зможе.

  • #1

    ЧАСТНЫЕ ПЕРЕВОЗЧИКИ СЧИТАЮТ, ЧТО НЕДОСТАТОЧНО УВЕЛИЧИЛИ ЦЕНУ ПРОЕЗДА (Sunday, 29 June 2008 14:43)

    С 1 июля проезд в хмельницких маршрутках будет стоить уже 1,50 а не 1,25 гривны. Частные перевозчики уже во второй раз в этом году поднимают стоимость проезда. Однако они уже считают стоимость поездки 1,50 гривны недостаточной. Сообщается, что они предлагают после 20 часов вечера увеличивать стоимость проезда до 2 гривен, потому что в это время уменьшается количество пассажиров, которых возить невыгодно.

С 28.06.2008 добавляем новости ПРЯМО СЮДА, используя форму на странице.

18 червня 2008 р. - Розробники генплану - проти реконструкції Чкальника

Представник розробників генплану Олексій Зюзюк переконує: сучасні "реконструктори" знищують обличчя Хмельницького
Представник розробників генплану Олексій Зюзюк переконує: сучасні "реконструктори" знищують обличчя Хмельницького

Представляючи на Дні депутата міської ради проект Генерального плану міста Хмельницького на 2008-2031 роки, головний спеціаліст проектного інституту “ДІПромісто” Олексій Зюзюк категорично заперечив будь-яку можливість влаштування розважально-торгівельного центру з кінотеатру ім. Шевченка.

Олексій Зюзюк, який є розробником Генплану, відповів однозначно: “Це пам’ятка місцевого значення, і ми вважаємо, що його потрібно довести до нормального стану і залишити як пам’ятку архітектури так, як він є.
Є інфраструктура міста, і є історична забудова. Погляньмо на  багатоповерховий будинок, що стоїть зараз на Подільській. Він абсолютно зламав центр міста. Якщо ми змінимо стару забудову, у нас центру міста не залишиться.

Коли у кінці 1970-х років перед Олімпіадою була зроблена реставрація цієї вулиці – знаєте, це був маленький Петербург. Я йшов нею, як маленьким Пітером. А зараз подивіться, що сталося: від неї нічого не залишають, вбудовують чужі по архітектурі споруди. На всіх будинках знімають декор, роблять облицювання плиткою. Це страшна річ, цього архітекторам допускати не можна, тому що ці архітектурні деталі притаманні тільки Хмельницькому і знищити їх – означає знищити обличчя Хмельницького. Будівля на місці кінотеатру знищить весь центр”.

Втім, Олексій Павлович ні в якому разі не гарантує, що чергова споруда, якій не місце в історичному центрі, таки не з’явиться на світ. Він розробляв і попередній Генплан Хмельницького, який діяв з 1986 року, і наголосив: вже у той час план систематично порушували – через те й маємо численні проблеми з транспортом та містобудуванням у наші дні.

21 мая 2008 г. - Президентом Всемирного конгресса русскоязычных евреев вновь избран уроженец Проскурова

Президентом Всемирного конгресса русскоязычных евреев вновь избран Борис Шпигель, родившийся в нашем городе в 1953 году. Борис Шпигель проживает в России и является членом Совета Федерации Федерального Собрания РФ, почетным профессором Всероссийской академии внешней торговли, член-корреспондентом Академии экономических наук и предпринимательской деятельности России, почетным доктором коммерции Академии экономических наук и предпринимательской деятельности России.

Тем самым подтверждается парадоксальная тенденция, которую отметил специалист по истории города Назаренко: большинтсво тех, кто родился здесь, почему-то реализовывали себя за пределами города (начиная от декабриста Выгодовского и заканчивая Анатолием Кашпировским и Святославом Федоровым).

21 мая 2008 г. - Школьники нашли в пакете труп ребенка

В Хмельницком школьники нашли полиэтиленовый пакет с трупом грудного ребенка. В милицию позвонил завуч по внеклассной работе общеобразовательной школы №21 и сообщил об ужасной находке своих подопечных. По результатам судебно-медицинской экспертизы будет установлен приблизительный возраст ребенка, причины и время смерти.

21 мая 2008 г. - Приняли участие в круглом столе на тему «Формування туристичного простору м.Хмельницького»

Представитель Общества коренных хмельничан принял участие в круглом столе "Формування туристичного простору м.Хмельницького: проблеми і перспективи", организованном горисполкомом. Участниками дискуссии были представители городского и областного управлений культуры и туризма, ряда туроператоров и турагентов города, коммунального предприятия "Хмельницкинфоцентр", общественных организаций. Собственно, последних было всего две: молодежное объединение им. Н.К.Рериха "В будущее через культуру" и общество коренных хмельничан, присутствие которого для некоторых участников круглого стола было сюрпризом. "А що, у вас навіть родословні є?" - поинтересовался один из работников туристической отрасли.

Организатор дискуссии заместитель городского главы Виктор Байдыч отметил, что по сравнению с "внешним" туризмом, когда хмельничане едут куда-то, "внутренний" туризм в Хмельницком сильно отстает. Мнимое отсутствие туристических изюминок он не считает веской причиной. В пример он поставил город-побратим Хмельницкого Шауляй: "Он был почти уничтожен в годы Второй мировой войны, там сохранилось всего несколько объектов - но тем не менее в нем действует около десятка туристических маршрутов".

Тема экскурсий по городу не раз поднималась участниками обсуждения. От имени общества коренных хмельничан была высказана позиция: для того, чтобы нами интересовались и уважали другие, прежде всего надо научиться уважать самих себя, научить истории города детей и молодежь. Для этого в резолюцию круглого стола было внесено предложение о сотрудничестве с учреждениями образования в плане экскурсионной работы по городу.

- Наталья

В нашем городе "внутренний" туризм не то, что сильно отстает, его нет вообще. Лет двадцать назад в нашем университете была добрая традиция - всем первокурсникам организовывали обзорную экскурсию по городу. Было бы замечательно, чтобы её восстановили.

-- Игорь

Я эту экскурсию помню. Когдая поступил на 1 курс ХТИБО, на первой же неделе нас собрали в актовом зале, что-то рассказывали об учебе, а потом пригласили на поездку по городу с гидом. Автобус уже ждал. Так иногородние почти все убежали, а поехали почти все хмельничане! И многое из того, что знал тогда, я помню до сих пор. А прошло почти 30 лет.

15 травня 2008 р. - Микола Басков більше не «хмельницький зять»

Російський співак Микола Басков через суд розірвав шлюб зі Світланою Шпігель. Із донькою продюсера Бориса Шпігеля, який родом з Проскурова, співак прожив сім років.

На розлученні тенора в суді були присутні лише адвокати сторін. Йому приписують стосунки з українською співачкою Таїсією Повалій. Але та називає Баскова лише другом. Самого ж Баскова через проскурівське коріння колишнього тестя у нашому місті називали "хмельницьким зятем".

8 мая 2008 г. - Заместитель мэра упрекнул хмельничан в неаккуратности.

Первый заместитель Хмельницкого городского главы Анатолий Савчук сказал, что сельские жители аккуратнее, чем хмельничане. “Ніхто не бачив, щоб в селі хтось викидав сміття собі під огорожу, а у Хмельницькому це постійно роблять – особливо у приватному секторі, - сказал он в присутствии журналистов. – Проїжджаю Старокостянтинівським районом на Київ – бачу, як стара бабулька свою огорожу підбілює, щоб було красиво. А в Хмельницькому тільки зробили зачистку по вулиці Сковороди, їдемо через кілька годин – вже накидано сміття”.

7 мая 2008 г. - Прописку Мюнхгаузена рассмотрят

Барон на Каменецкой, 48
Барон на Каменецкой, 48

Обществом получен ответ главного архитектора города на наше мартовское письмо о дальнейшей судьбе парковой скульптуры, которую называют «единственным в Украине памятником барону Мюнхгаузену». Год назад спасением этой достопримечательности занималась вся местная пресса, однако затем всё затихло. Поэтому общество «Проскуров» вновь обратилось к руководству города с просьбой перенести скульптуру из двора дома по улице Каменецкой в парк им. Шевченко, который сейчас будут реконструировать.

Как сообщается в ответе за подписью главного архитектора Владимира Дунаевского, «На архітектурній раді буде розглянуто питання реконструкції та встановлення цієї скульптури в парках та скверах, які створюються в м. Хмельницькому».